Workshops

March

30. 03. Bratislava, Slovakia: Strong Core and Arms Workshop

🇬🇧 In this 2 hours workshop we will work on the weakest part of our bodies – core and arms.
Muscles creating the core are there to support pelvis and therefore the most troubled part of the spine – the low back or lumbar spine. This in combination with strong shoulders and arms gives you abilities to fly! At least that’s how we call it in yoga, when you learn to arm balance.
We will tackle the topic about what exactly is core and what poses and transitions help you to make it stronger. Additionally, we will stretch the necessary parts, that are in the way to gain more mobility for core poses and learn how to properly use our shoulders to be able to baer weight on them safely.

When and where: 30. March 2019 17:00 – 19:00, Dunajská 14, Bratislava, Slovakia

Price:

Early bird until 23. 03. – €20
Normal price – €25
Last minute from 29. 03. – €30

Book your spot: https://www.eversports.com

🇸🇰 Tento dvojhodinový jogový workshop bude zameraný na vytvorenie a nájdenie sily v centre tela a v rukách.
Svalstvo, ktoré tvorí stred tela, je tam na podporu stability panvy a najviac postihovanej casti chrbtice – spodného chrbta a krížovej oblasti. Silné centrum tela v komninácii so silnými ramenami a rukami doslova dodá človeku schopnosť lietať – alebo skôr to si predstavujeme, že sa deje pri balančných pozíciách v joge.
Do detailov si rozoberieme, čo vlastne stred tela tvorí, a ktoré pozície a prechody nám ho pomáhajú zosilniť. Navyše si ukážeme aj, kde treba mať dostatočnú flexibilitu, na to aby sme pozície posilňujúce stred tela zvládli previesť a ako efektívne používať ramená a tým predísť zraneniam aj v zápästí.

Kde a kedy: 30. Marca 2019 17:00 – 19:00, Dunajská 14, Bratislava, Slovakia

Cena:

Early bird do 23. 03. – €20
Normálna cena – €25
Last minute od 29. 03. – €30

Rezervácie na: https://www.eversports.com


31. 03. Sunday, Vienna: Pincha Mayurasana Workshop

🇬🇧 This two-hours long workshop will give you all the necessary tools for you to learn how to balance on your forearms. We will try to tackle the topic of fear of jumping into pincha, how to gain more confidence in being able to do it and how to safely exit it. We will flow to achieve more mobility in shoulders and strength in arms and core too.

When and where: Sunday 31. March 16:00 – 18:00, Döblergasse 2, 1070 Vienna

Early bird price: €25 – till 23. March
Regular Price: €30 – from 24. March

Reserve your spot: https://www.eversports.com


April

13. 04. 2019, Trenčín, Slovakia: Hips and Hamstrings

🇸🇰 O workshope: Bedrový kĺb je obalený najvačšou svalovou skupinou v ľudskom tele. A práve tu sa najviac ukladajú emócie, stres a celodenným sedením bedrá tuhnú a nedovolia voľný pohyb. Ich stuhnutie spôsobuje problémy všetkého od členkov, cez kolená až po spodný chrbát. Joga nám dáva prostriedky na to aby sme túto časť tela nie len rozhýbali, ale aj spevnili, tak aby nám bedrá slúžili pri chôdzi a aj státí, keďže práve oni slúžia ako báza pre správne držanie tela. Lenka zbožňuje obrátené pozície, záklony a balančné pozície na rukách, takže tie sa dajú očakávať aj na jej hodinách. Tie sú v štýle vinyasa flow s prvkami hatha jogy, so zameraním na zdravé držanie tela, aktívne zapájanie svalov a uvedomovanie si toho čo telo vlastne robí a ako. Práve toto uvedomovanie je to, čo odlišuje jogu od športu a pridáva pohybu novú hodnotu, spája telo a myseľ. Na jej hodine sa priprav na to, že to bude výzva pre tvoje telo aj myseľ.

Kedy a kde: 13. 04. 2019, Mierové námestie 5A, Trenčín

Registrácia: http://yogaspace.sk

May

04. 05. Mana Stay Yoga Festival in Bratislava

🇸🇰 Prilezitost prist na moju hodinu bude aj na druhom rocniku festivalu Nama Stay v Bratislave, ktory sa bude konat v Bratislavskom vodárenskom múzeu BVS.

Kde a kedy: 04. Maja 2019, Bratislavske Vodarenske Muzeum BVS

Viac informacii na Facebook evente.

Kup si listok : tuto.


11. 05. Saturday, Nitra, Slovakia: Obrátené pozície a ako k nim pristupovať

🇸🇰 U mnohých ľudí predstava obrátených pozícií vyvoláva, silnú reakciu, až strach! A niet sa čo čudovať,  keďže obrátiť sa dole hlavou nie je pre nás vôbec prirodzené. Nie sme na to stavaní. Pri balansovaní na nohách využívame zrak, vieme sa pozrieť dole a to nám umožní uvedomiť si, kde sú naše nohy, ruky a stred tela. Avšak v momente ako sa ocitneme nohami hore, na zrak sa už spoliehať nedá. Netušíme, kde máme nohy, kde je vpravo a vľavo, vpred a vzad. Musíme sa spoľahnúť čisto na to, že náš mozog vie vedome ovládať naše svalstvo naslepo. Tak isto ako státie na nohách, stoj na rukách, či hlave, treba postupne trénovať, pomaly si vybudovať svalovú pamäť, a najmä dôveru v seba samého.
Za obrátené pozície, sa dajú pozažovať všetky pozície, kde sa srdce nachádza vyššie ako hlava. To znamená, že už taký pes dole hlavou nás môže naučiť základy prevrátenia sa naopak. Benefitmi týchto pozícií sú zlepšený krvný obeh, funkcia srdca, a tónovanie svalstva chrbtice, stredu tela, celých nôh a rúk a najmä záplava endorfínami a užasný pocit z toho, že sme to dokázali. 

Na tomto workshope sa budeme venovať tomu ako si vytvoriť správne pohybové návyky ale aj ako pripraviť našu myseľ na obrátené pozície a balansovanie na rukách. Vyskúšame si všetko od stojky na hlave až po stojku na dlaniach. 
Workshop vhodný pre každého! Najmä pre tých, čo sa obrátených pozícií boja:)

Kedy a kde: 11. Mája 2019, 09:30 – 11:30 (alebo 12:30 s obedom), RED OAK Golf Club Nitra, Korytovská 362/3, 951 41 Lužianky

Cena: €30/€35 s obedom v reštaurácii

Rezervácia: jogaivana@gmail.com


26. 05. Sunday, Nové Mesto nad Váhom, Slovakia: Zdravá Mobilita

🇸🇰 Mobilita je pojem, ktorý sa len nedávno začal viac používať aj v joga komunite. Rozdiel medzi mobilitou a flexibilitou je ten, že pri mobilite sa aktívne zapájajú svaly a využívame ich schopnosť a silu kĺb ohnúť. Zatiaľ čo o flexibilite rozhoduje len pasívny rozsah pohybu. Na tomto workshope sa naučíme, ako správne využívať mobilitu na záklonové pozície bez strachu a bez bolesti a objavíme novú hĺbku v bedrových kĺboch a z nich odvodených pozíciách. Cieľom je aktivovať svaly, ktoré sú vypojene v dôsledku nesprávnych pohybovych stereotypov.

Kedy a kde: 26. Mája 2019, 09:30 – 11:30, ul. J. Hašku 20, Nové Mesto nad VáhomNové Mesto nad Váhom

Rezervácia: www.jogovaterapia.sk

Past workshops

09. 02. Bratislava, Slovakia: Yoga Life Counters

🇬🇧 This two-hours yoga workshop will teach you what are the most common misalignments in the western culture body and what needs to be practiced to get rid of them and the pain they cause. We will move the whole time and get deep into our hips, shoulders, upper back and core, but also talk in details why we are doing what and maybe even mention some anatomy.
Open for all levels: beginners and intermediate yogis/non-yogis are welcome.
IMPORTANT: Bring your own yoga mat, or contact me before if you don’t have one!
Language: SVK/ENG
Price: 30 EUR

When and where: 09. February 2019 10:00 – 12:00, Dunajská 14, Bratislava, Slovakia

Book your spot: https://www.eversports.com

FB event: https://www.facebook.com/events/228251034728055/

🇸🇰 Moderny sposob zivota sposobuje skratenie a oslabenie urcitych svalov, tym degeneraciu chrupaviek a nezrovnalosti v celom tele. Tento dvoj-hodinovy workshops sa zamera prave na to, ako pomocou jogy tieto casti tela zosilnit, navratit stratenu mobilitu a zit bez bolesti. Popri konstantnom pohybe, pojdeme do hlbky klbov v bedrach, ramenach, hornom chrbte a spevnike stred tela, a hlavne si vysvetlime preco co robime a mozno zmienime aj nejaku tu anatomiu.

Tento workshop je vhodny pre vsetky levely: zaciatocnici ale aj pokrocili praktikanti jogy su vitani!
Jazyk workshopu: slovencina/anglictina
Cena: 30 EUR

Kde a kedy: 09. Februara 2019, 10:00 – 12:00, Dunajská 14, Bratislava

Registracia: https://www.eversports.com

FB event: https://www.facebook.com/events/228251034728055/


23. 02. Saturday, Trenčín, Slovakia: Strong arms and core/Silne ruky a stred tela

🇸🇰 Ako jogis sa casto zameriavame na flexibilitu, a v pripade ak nam nieco nejde, vyhovorime sa, ze sme ruky a stred tela nikdy silny nemali. Avsak balancne pozicie na rukach vobec nemusia byt lahsie, cim vacsie svaly mame. Cim lepsie sa naucime ovladat urcite svaly v tele, a cim viac sme si ich vedomi, tym efektivnejsie sa zosilia a asana sa stava jednoduchsia (az kym si ju opat neztazime niecim,).

Kedy a kde: 23. Februara 2019, 09:00 – 12:00, Mierové námestie 5A, Trenčín

Registracia: http://yogaspace.sk


09. 03. Saturday, Nitra, Slovakia: Healthy Mobility/Zdravá Mobilita

🇸🇰 Mobilita je pojem, ktorý sa len nedávno začal viac používať aj v joga komunite. Rozdiel medzi mobilitou a flexibilitou je ten, že pri mobilite sa aktívne zapájajú svaly a využívame ich schopnosť a silu kĺb ohnúť. Zatiaľ čo o flexibilite rozhoduje len pasívny rozsah pohybu. Na tomto workshope sa naučíme, ako správne využívať mobilitu na záklonové pozície bez strachu a bez bolesti a objavíme novú hĺbku v bedrových kĺboch a z nich odvodených pozíciách. Cieľom je aktivovať svaly, ktoré sú vypojene v dôsledku nesprávnych pohybovych stereotypov. Zaradením cvikov do vašej practice dosiahnete :

  • zvýšený rozsah pohybov kĺbov
  • zlepšený rozsah koordinácie pohybu a pevnosti
  • zvýšenú vlastnosť a odolnosť voči poraneniu
  • zvýšenú silovú a atletickú pohybovú zručnosť

Kedy a kde: 09. Marca 2019, 09:30 – 11:30 (alebo 12:30 s obedom), RED OAK Golf Club Nitra, Korytovská 362/3, 951 41 Lužianky

Cena: €30/€35 s obedom v reštaurácii

Rezervácia: jogaivana@gmail.com


10. 03. Sunday, Vienna: Bliss Yoga O’Clock – special event

The event you’ve been all waiting for this year is coming! Join us for an exciting 90 minutes yoga class full of inversions and backbends with Lenka @zgung! 

Let’s share tea, cookies and hugs afterwards <3

Event organized in collaboration with: www.blissbyiman.com

FB event: www.facebook.com

When and where: 10. 03. 2019 16:00 – 19:00, Döblergasse 2 1070 Vienna

Early bird price (till 03. 03. 2019): €20

Regular price (from 04. 03. 2019): €25

Reserve your spot: www.eversports.at